Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik

Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
Ege Üniversitesi'ndeki gerginlik
SİİRT (AA) - Siirt AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat Özekinci, "O'nu (Fırat Yılmaz Çakıroğlu) bu genç yaşta hayattan koparan zihniyeti şiddetle...

SİİRT (AA) - Siirt AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat Özekinci, "O'nu (Fırat Yılmaz Çakıroğlu) bu genç yaşta hayattan koparan zihniyeti şiddetle kınıyoruz" dedi.

AK Parti Siirt Gençlik Kolları ile Kadın Kolları tarafından Ege Üniversitedeki kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için il binasında basın toplantısı düzenlendi. Burada konuşan Özekinci, Çakıroğlu'nun vefatının AK Parti teşkilatı olarak kendilerini derinden üzdüğünü söyledi.

Hükümetin toplumda bu yöndeki serzenişlerin çoğalması üzerine İç Güvenlik Paketi'ni çıkarmaya çalıştığını ifade eden Özekinci, şunları kaydetti:

"Maalesef ki muhalefet partilerinin tamamı ve paralel yapı bu pakete var gücüyle karşı çıktılar. O yasa meclisten geçip Cumhurbaşkanlığınca onaylansaydı, yani muhalefet partileri engel olmasaydı belki de Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz hayatta olacaktı. Umutlarını ve hayallerini gerçekleştirmek için yaşamaya devam edecekti. Biz gençler geleceğin bilim adamları ve fikir adamlarıyız. Daha 23 yaşında hayatının baharındaydı, hayalleri vardı, mezun olup kep atacak, daha evlenecek, çoluk çocuğa karışacak, baba olacaktı. Fırat kardeşimizin yaşayacak güzel günleri vardı. O'nu bu genç yaşta hayattan koparan zihniyeti şiddetle kınıyoruz."