Enerji Bir-Sen Siirt İl Başkanı Özyeşil:

Enerji Bir-Sen Siirt İl Başkanı Özyeşil:
Enerji Bir-Sen Siirt İl Başkanı Özyeşil:
SİİRT (AA) -  Enerji Bir-Sen Siirt İl Başkanı Beşir Özyeşil, Antalya'da gerekleştirilen "Enerji Bir-Sen: Türkiye Buluşmaları" seminerinin olumlu...

SİİRT (AA) -  Enerji Bir-Sen Siirt İl Başkanı Beşir Özyeşil, Antalya'da gerekleştirilen "Enerji Bir-Sen:  Türkiye Buluşmaları" seminerinin olumlu geçtiğini bildirdi.

Özyeşil, yaptığı açıklamada, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul Başkanlığında yapılan seminere katıldığını söyledi.

Türkiye'nin dört bir yanından gelen sendika temsilcilerinin de hazır bulunduğu seminerin çok verimli geçtiğini ifade eden Özyeşil, şunları kaydetti:

"Bilindiği gibi 2015 Ağustos 'unda 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri başlayacak.  Kamu görevlilerinin genelini ilgilendirenler boyutuyla Memur-Sen öncülüğünde, 4/C'li sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, üniversiteli işçilerin memur kadrolarına atanması, sözleşmeli personelin yıllık izinlerinin bir sonraki yıla devredilmesi, KİT'lerde ücret gruplarının 5'ten 3'e indirilmesi ve unvan standardizasyonunun sağlanması konularını güçlü ve kararlılıkla istemeye devam edeceğiz."

Özyeşil, Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul'a Siirt Battaniyesi hediye ettiğini sözlerine ekledi.