Enerji Verimliliği Haftası

Enerji Verimliliği Haftası
Enerji Verimliliği Haftası
SİİRT (AA) - Siirt'te, Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere törenle ödülleri verildi.Dicle...

SİİRT (AA) - Siirt'te, Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere törenle ödülleri verildi.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Siirt İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce enerji bilincini geliştirmek amacıyla ilk ve ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere ödül verilmesi için DEDAŞ binasında tören düzenlendi.

Törende konuşan DEDAŞ İl Müdürü Naci Obut, hafta dolayısıyla enerji verimliliği konusunda farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, resim yarışmasının da bu etkinliklerden biri olduğunu söyledi.

Elektrik israfının çok ciddi boyutlarda olduğunu ifade eden Obut, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunun tasarruf edilerek farklı noktalara gelinebileceğini ve bu bilinci oluşturmak üzere böyle bir etkinliği düzenledik. Yarışmamıza ciddi bir katılım oldu. Bu konuda öğrencilerimizden çok güzel fikirler çıktı. Aslında çocuklarımız hazır. Büyüklerinde bu konuda öğrencilerimizi, çocuklarımızı destekleyerek onlara önayak olmalarını bekliyoruz. Dereceye giren öğrencilerimiz ve ilk 10'a giren öğrencilerimizin resimleri bölge genelindeki diğer illerimizin dereceye giren resimleriyle birlikte Şanlıurfa'da sergilenecek."

Yapılan konuşmaların  ardından, yarışmanın birinci olan  Atatürk İlkokulu öğrencisi Eda Zeynep Çelik'e tablet bilgisayar, ikinci olan Orgeneral Eşref Bitlis İlkokulu öğrencisi Zeynep Şen'e bisiklet ve yarışmanın üçüncüsü Ormandalı İlkokulu öğrencisi Ahmet Ertaş'a da eşofman ve ayakkabı hediye edildi.

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fethi Suay, diğer yetkililer, öğretmen ve öğrenciler katıldı.