Engelli annesinin "yardım" talebi

Engelli annesinin "yardım" talebi
Engelli annesinin "yardım" talebi
SİİRT (AA) - Siirt'te 3 çocuk annesi Nezahat Yardım, engelli oğlunun sağlığına kavuşması için destek istedi.Eşi yurt dışında bekçilik yapan 3 çocuk...

SİİRT (AA) - Siirt'te 3 çocuk annesi Nezahat Yardım, engelli oğlunun sağlığına kavuşması için destek istedi.

Eşi yurt dışında bekçilik yapan 3 çocuk annesi 43 yaşındaki Nezahat Yardım, 5 yaşından bu yana kemik erimesi hastalığı sebebiyle yürüyemeyen 14 yaşındaki oğlu Barış'ı 6 yıldır sırtında taşıyarak okula götürüp getiriyor.

Anne Yardım, "yaşam kaynağı" olarak gördüğü oğlu Barış'ın sağlığına kavuşmasını istiyor.  Maddi imkansızlıklardan dolayı çaresiz durumda olduklarını belirten Yardım, şunları söyledi:

"Maddi durumumuz olmadığı için oğlumuzun tedavisini yapamıyoruz ve o da günden güne eriyor. İstanbul ya da Ankara 'ya götürmemiz gerekiyor. Okul dışında da sırtımda götürüp getirdiğim oğlumun tedavisi için Allah rızası için hayırseverlerden yardım istiyorum. Oğlumun bedensel engelinin yanında görme ve işitme engeli de bulunuyor. O bizim yaşam kaynağımız."

Oğlunun söylemleri karşısında yüreğinin burkulduğunu anlatan Yardım, şöyle konuştu:

"Onu eve getirdiğimde bana, 'anne, kolumun üstünde yürüdüğüm için bu kolum çok ağrıyor' dedi ve bu sözü de içimi parçaladı. Oğlum iyileşseydi ben Allah'tan başka hiçbir şey istemezdim. Bugün arkadaşları pikniğe gitti. Oğlum da bana, 'anne, keşke ben de onlarla gidebilseydim' dedi ve bunu duyunca çok üzüldüm. Allah bu acıyı hiçbir anneye yaşatmasın."

Barış Yardım ise annesinin kendisine büyük fedakarlıklarda bulunduğunu vurguladı. "Annemi çok seviyorum, okula da gitmek istiyorum ama gidemiyorum" diyen Yardım, arkadaşları gibi okula kendi ayakları üzerinde gitmek istediğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  İstanbul

  ,

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Yaşam

  ,

  Okul

  ,

  engelli