Engelli çift, sevgide engel tanımıyor

Engelli çift, sevgide engel tanımıyor
Engelli çift, sevgide engel tanımıyor
- Siirt'te ikisi de engelli olan Aktaş çiftinin sevgisi, günlük yaşamlarındaki bütün engelleri aşıyor

SİİRT (AA) - FECRİ BARLIK - Siirt'te ikisi de engelli olan Aktaş çiftinin sevgisi, hiçbir engel tanımıyor.

Alan Mahallesi'nde 15 yıl önce evlenen görme engelli Hasan Aktaş (35) ile zihinsel engelli Muhsine Aktaş'ın (34) sevgisi, bütün engellere rağmen eksilmeden devam ediyor.

Ev işlerinde birbirine yardım eden, sevinç ve kederlerini paylaşan ve her ikisi de işsiz olan çift, her şeye rağmen canlı tuttukları bu sevgilerini bir çocukla taçlandırmak istiyor.

- Her yıl çiçek alıyor

Her yıl 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla eşi Muhsine Aktaş'a çiçek alan Hasan Aktaş, AA muhabirine Kürtçe olarak yaptığı açıklamada, hiçbir engelin sevgilerinin önüne geçemediğini söyledi.

İşsiz olduğu için sıkıntılı günler geçirdiğini anlatan Aktaş, "Hiçbir maaşım yok ve bir binanın bodrum katında kiracı olarak kalıyoruz. Daha önce aldığım engelli maaşım da şu anda yok. Çocuğumuz da olmuyor. Her yıl 14 Şubat Sevgililer Günü'nde eşime çiçek alıyorum" dedi.

- "Eşim Hasan'ı çok seviyorum"

Muhsine Aktaş de  çocuk sahibi olmak istediğini belirterek şunları kaydetti:

"Eşim Hasan sabahtan akşama kadar iş arıyor. Daha önce bir okulda çalışıyordu. Eşimin bir işe kavuşmasını ve bir çocuk sahibi olmak istiyoruz. Onu çok seviyorum. İçindeki duruma rağmen her yıl 14 Şubat'ta bana çiçek alır."

Aktaş çiftinin komşusu Remziye Karanfil de Aktaş çiftinin kaldığı tek odalı evin Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerince onarıldığını söyledi.

Çiftin birkaç aydır ev kirasını ödeyemediğini dile getiren Karanfil, ailenin desteğe ihtiyaç duyduğunu sözlerine ekledi.