Engelli öğrenciler, el emeği ürünlerini sergiledi

Engelli öğrenciler, el emeği ürünlerini sergiledi
Engelli öğrenciler, el emeği ürünlerini sergiledi
- Siirt'te, görme, işitme ve zihinsel engelli öğrenciler, hazırladıkları süs eşyalarını sergiledi.

SİİRT (AA) - Siirt'te, görme, işitme ve zihinsel engelli öğrenciler, hazırladıkları süs eşyalarını sergiledi.

Türk Telekom Çok Amaçlı Özel  Eğitim  Merkezi'nde eğitimlerini sürdüren ve haftada 16 saat de atölye dersi gören engelli öğrenciler, yıl içerisinde yaptıkları çeşitli süs eşyalarını Siirt Üniversitesi Merkez Kampüsü'nde vatandaşların beğenisine sundu.

Merkezin Müdürü Süleyman Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 45  öğretmen  ile 172 öğrencinin bulunduğu okulda engelli öğrencilerin el emeğiyle yaptıkları ürünleri Engelliler Haftası dolayısıyla sergilediklerini ve serginin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Sergide yer alan ürünlerin birçoğunun satıldığını belirten Yılmaz, "Burada sergilediğimiz ürünler, öğrencilerimizin yıl boyunca yaptığı el işleri, resim ağaç oyma ve boyama işleri sergilenmektedir. 3 gün süren sergimiz, halkımızın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Öğretmen ve öğrencilerimizin verdiği emeklerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

Öğrencilerden Turgay Yeşilbaş da, "El emeği ürünlerini sergilemekten mutluluk duyuyoruz. Ahşap ürünlerimizin önce çizimlerini yaptık. Sonra kıl testereyle keserek şekil verdik. En sonunda da boyadık ve tepsi ve diğer ürünleri elde ettik" diye konuştu.

Öğrencilerden Veysel Gülyeşil de okulda bulunan atölyelerde yaptıkları el ürünleri sergilediklerini ifade etti.