Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
- Engelli gençler, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyaret etti.

SİİRT (AA) - Engelli gençler, Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyaret etti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hifzullah Canpolat ve engelli gençlerden oluşan bir heyet, "Engelliler Haftası" kapsamında Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ı makamında ziyaret etti.

Tutulmaz, engellileri kabülünde yaptığı açıklamada, engelli vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek ve tüm hizmetlerden eşit bir biçimde yararlanmalarını sağlamak, çağdaş devlet olmanın en önemli göstergelerinden biri olduğunu söyledi.

Engelli vatandaşların sosyal hayata tam katılımlarının sağlanması amacıyla birçok yasal düzenlemeler yapıldığını belirten Vali Tutulmaz, şöyle konuştu:

"Engelli olmak, kişinin tercihi değildir. Herkes engelli adayıdır. Bunun bilinçle, öncelikle kişiyi engelli konumuna düşürecek nedenlerin önlenmesi için gereken tedbirlerin alınması biz idarecilere düşen en önemli görevlerden biridir. Diğer önemli görevimiz ise, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak, onları üretime dahil etmemizdir. Bu konuda, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlarımız, kısacası toplumun her kesimi engelli vatandaşlarımıza destek olmalıdır. Bu haftanın engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını temenni eder, tüm engelli kardeşlerimize ve onların ailelerine sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum."

Canpolat ise, müdürlük bünyesine engelliler ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Vali Tutulmaz, bir süre sohbet ettiği engelli gençlere çeşitli hediyeler verdi.