Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
- Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Engelliler Haftası dolayısıyla engelli öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü Türk Telekom Çok Amaçlı Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Engelliler Haftası kapsamında engelli öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü Türk Telekom Çok Amaçlı Özel Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.

Merkez girişinde engelli öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılanan Tutulmaz, beraberinde getirdiği hediyeleri öğrencilere dağıttıktan sonra kendileriyle sohbet etti.

Tutulmaz, Türk Telekom Çok Amaçlı Eğitim Merkezi Müdürü Süleyman Yılmaz ve öğretmenlerden merkezde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sınıfları gezen Tutulmaz, burada yaptığı açıklamada, toplumun en zayıf halkasını oluşturan engellilere sahip çıkma ve eğitim imkanlarından en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamanın kendilerinin ve toplumun asli görevlerinden biri olduğunu söyledi.

Vali Tutulmaz, "Ayrıca sosyal devlet anlayışı da bunu gerektirir. Geleceğimizin bir parçası olan bu yavrularımızın en iyi şekilde eğitim almalarını sağlayarak, hep birlikte bu çocuklarımıza, daha çok sevgi göstererek, topluma kazandırmalıyız" dedi.

Sınıfları gezdiği sırada ihtiyaç sahibi bir öğrencinin, işitme cihazına ihtiyacı olduğunun belirtmesi üzerine Tutulmaz, öğrencinin ihtiyaç duyduğu işitme cihazının en kısa sürede alınacağını kaydetti.

Tutulmaz, merkez içindeki atölyeleri gezerek, öğrencilerin ürettiği eserleri inceledi ve emeği geçen öğretmenlerle öğrencileri tebrik etti.

Okul ziyaretinde Tutulmaz'a, Siirt İl Milli Eğitim Müdür Vekili Enis Önen eşlik etti.