Eruh Kaymakamı Dayanç'tan kaçak avlanma uyarısı

Eruh Kaymakamı Dayanç'tan kaçak avlanma uyarısı
Eruh Kaymakamı Dayanç'tan kaçak avlanma uyarısı
SİİRT (AA) -  Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç, kaçak avlanma konusunda vatandaşları uyardı.Kaymakamlıkta düzenlen İlçe Av Komisyonu Toplantısı'nda...

SİİRT (AA) -  Eruh Kaymakamı Murtaza Dayanç, kaçak avlanma konusunda vatandaşları uyardı.

Kaymakamlıkta düzenlen İlçe Av Komisyonu Toplantısı'nda konuşan Dayanç, nesli tükenmekte olan koruma altındaki hayvanları avlayanlara karşı ağır cezai müeyyideler uygulanacağını söyledi.

Dayanç, kaçak avlanma konusunda vatandaşları duyarlı olmaya davet ederek, "Kaçak avlanma konusunda milli eğitim müdürlüğünce öğrenci ve velilere, müftülük kanalıyla vatandaşlarımıza, avcılar ve atıcılar derneği de üyelerine yönelik bilgilendirme yapılacak. Ekolojik dengeyi ve doğal hayatı korumak suretiyle gelecek nesillere iyi bir miras bırakmak adına, vicdani bir mesele olan bu konuda herkesin sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerekiyor" dedi.

Toplantıya, İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Yavuz Kesici, Doğa Koruma Mühendisi Faruk Tülücü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür  Vekili Cumali Nas, Eruh Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Hüseyin Gül ile Eruh Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Nasrullah Özdemir katıldı.