Eruh'ta 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Eruh'ta 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
Eruh'ta 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı
SİİRT (AA) - Eruh ilçesinde, 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı.Fuarda, Eruh Mehmet Akif Ortaokulu öğrencilerinin Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, Sosyal...

SİİRT (AA) - Eruh ilçesinde, 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı açıldı.

Fuarda, Eruh Mehmet Akif Ortaokulu öğrencilerinin Matematik, Fen Bilgisi, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve Görsel Sanatlar alanından 30 proje sergilendi.

Okul Öğretmeni ve Proje Yürütücüsü Tolga Ray, yaptığı açıklamada, TUBİTAK eşgüdümünde yürütülen projeyle amaçlarının öğrencilerin elde ettiği teorik kazanımlarını uygulamaya dökmelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Yapılandırmacı eğitimin temelinde öğrencinin araştırması, keşfetmesi ve öğrenmenin hedeflendiğini anlatan Ray, bu yaklaşımın en önemli avantajının eğitimde öğrencinin aktif kılınması olduğunu anlattı.

Öğrencilerle işbirliği yaparak ortak bir ürün ortaya koymalarını ve bir ürünü oluştururken keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacında olunduğunu aktaran Ray, bu amaçla çıktıkları yolda öğrenci  ve öğretmenlerin emekleri sayesinde fuarda sergilenen projelerin ortaya çıktığını belirtti.

Sergiye, Eruh İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi, Eruh Ziraat Odası Metin Sayın, kurum amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.