Eruh'ta çiftçilere hibe desteği

Eruh'ta çiftçilere hibe desteği
Eruh'ta çiftçilere hibe desteği
SİİRT (AA) - Eruh ilçesinde Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere yüzde 75 hibe desteği...

SİİRT (AA) - Eruh ilçesinde Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) ile Siirt Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere yüzde 75 hibe desteği verilecek.

DİKA Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda "2015 Yılı Meyveciliğin Geliştirilmesi Ortak Mali Destek Programı" konusunda çitfçilerle toplantı yaptı.

DİKA  Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Ömer Faruk Mergen yaptığı açıklamada, ajanslarına hibe desteği başvurularının başladığını söyledi.

Program kapsamında fıstık, nar ve ceviz bahçesinin destekleneceğini belirten Mergen, şöyle konuştu:

" İlçe ve köylerimizde fıstık, nar ve ceviz bahçelerini kurmak isteyen çiftçilerimize yüzde 75 hibe desteği sağlanacak. En az 3 en fazla 50 dönüm tapulu arazilerin desteklemeden yararlanacak. Hibe kapsamında, fidan dikimi,  çevre sistemi ile bahçe içi sulama sistemi ve montajı yapılacak. Destekten yararlanmak isteyen çiftçiler ilçe tarım müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor. Başvurular 7 Mayıs'ta sona erecek."

 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Yatırım

  ,

  Tarım

  ,

  Konferans

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  2015