Eruh'ta çobanlara sertifika verildi

Eruh'ta çobanlara sertifika verildi
Eruh'ta çobanlara sertifika verildi
SİİRT(AA) - Eruh ilçesinde, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kursunu tamamlayan 53 çobana törenle sertifikası verildi.İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık...

SİİRT(AA) - Eruh ilçesinde, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kursunu tamamlayan 53 çobana törenle sertifikası verildi.

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür vekili Cumali Nas, kurumun konferans salonunda gerçekleşen törende yaptığı konuşmada, eğitimlerin, "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi kapsamında verildiğini söyledi.

Hayvancılığın daha verimli yapılması için yetenekli çobanlara ihtiyaç duyulduğunu belirten Nas, küçükbaş hayvan verilerine bakıldığında, sayının fazla verimin ise düşük olduğunu ifade etti.

Nas, şunları kaydetti:

"Bölgemizde yapılan hayvancılığın büyük bir kısmının göçebe olmasından dolayı arazi şartlarında veteriner hekim desteğine her zaman ulaşılamamaktadır. Bu yüzden eğitim almış sürü yöneticilerine ihtiyaç vardır. Bizler bu gibi eğitimlere yetiştiricilerimizi eğitip daha verimli ve nitelikli bir hayvan yetiştiriciliği hedeflemektedir. Kurum olarak bu hedefe yönelik açtığımız 3 kursu başarıyla tamamlayan 53 yetiştiricimiz, sertifika almaya hak kazanmıştır."

Yapılan konuşmaların ardından, Kaymakamı Murtaza Dayanç, Nas ve diğer ilgililer tarafından çobanlara sertifikaları verildi.


  ETİKETLER:

  Tarım

  ,

  Konferans

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  kurum