Eruh'ta "Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı"

Eruh'ta "Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı"
Eruh'ta "Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı"
SİİRT (AA) - Eruh ilçesinde "Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı" yapıldı.Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kaymakam Murtaza...

SİİRT (AA) - Eruh ilçesinde " Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı" yapıldı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kaymakam Murtaza Dayanç makamında gerçekleştirilen toplantıda, 5395 sayılı çocuk koruma kanununa göre verilen koruyucu ve destekleyici tedbirlerin izlenmesi ve koordinasyonların etkin çalışabilmesi amacıyla oluşturulan "Çocuk Koruma İlçe Koordinasyon Kurulu" bir araya geldi.

Toplantıya İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Adnan Abdulvehidoğlu, İlçe Emniyet Amiri Levent Oflas, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hasan Çelik katıldı.

Toplantıda koordinatör kurum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce bir sunum gerçekleştirilerek, bir önceki toplantıda alınan kararlar ve uygulamaları konusunda bilgilendirme yapıldı. Ardından, önümüzdeki dönemde uygulanması gereken koruyucu ve destekleyici tedbirler üzerinde kurul üyelerince değerlendirmeler yapılarak, gerekli kararlar alındı.

Toplantıya ilişkin açıklama yapan Kaymakam Dayanç, çocukların suça karışmasını önlemek ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için başta aileleri olmak üzere herkese görev düştüğünü belirtti.

Erken yaşta evlilik ve eğitim hakkından yoksun bırakılma gibi çocuk istismarına göz yummayacaklarını vurgulayan Dayanç, Çocuk Koruma Kanunu ve ilgili yönetmelikler çerçevesinde yasal takibin yapılacağını ve bu konuda istatistiki veriler tutularak, ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarının eşgüdüm içerisinde çalışacağını ifade etti.