Eruh'ta karne heyecanı

Eruh'ta karne heyecanı
Eruh'ta karne heyecanı
SİİRT (AA) - Eruh ilçesinde yarıyıl tatiline giren 5 bin 370 öğrenci karne sevinci yaşadı.Cumhuriyet İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım töreninde...

SİİRT (AA) - Eruh ilçesinde yarıyıl tatiline giren 5 bin 370 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Cumhuriyet İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım töreninde konuşan Kaymakam Murtaza Dayanç, öğrencilere yoğun bir çalışma döneminden çıktıklarını belirterek, öğrencilerin tatilde eğlenmelerini, karnelerindeki zayıflardan dolayı tatillerini heba etmemeleri gerektiğini söyledi. 

Velilerin büyük bir çoğunluğunun çocuklarının eğitimi noktasında istenilen duyarlılığı göstermediğini aktaran Dayanç, şöyle konuştu:

"Demek ki ortada olan yanlış bir şey var. Öğrenci velilerimizin bu davranış ve duyarlılığını bir şekilde artırılması gerekiyor. Bu acı bir gerçek. Çocuk okutmak sadece çocuğu okula yazdırmak değildir. Bir öğrenciyi iyi bir veli profili, ilgi, alaka, hoşgörüyü çocuğun üzerinden eksik etmemeliyiz. Çocuğun dersleriyle birebir ilgilenecek, öğretmenleriyle okul idarecileriyle iletişim halinde olacak. gelip çocuğunun eğitim gidişatını takip edecek. Evlerinde fiziki ortamlar, şartlar test edecek."

Velilerin çocuklarının arkadaş çevresine dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatan Dayanç, "Özellikle günümüz şartlarında çok karışık bilişim çağında yaşıyoruz. Sosyal medya, internet , televizyon bir sürü iletişim araçları çocuklarımızı kötü alışkanlıklara sevk edecek bir sürü argüman mevcut. Bu hususa dikkat edilmesi gerekir"

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çiftçi de burada bir konuşma yaptı. 

Tören, yüksek not alan öğrencilere verilen hediyeler ve karne dağıtımının ardından sonlandı.