Eruh'ta "Sağlıklı Yaşam ve Obeziteyle Mücadele" yürüyüşü

Eruh'ta "Sağlıklı Yaşam ve Obeziteyle Mücadele" yürüyüşü
Eruh'ta "Sağlıklı Yaşam ve Obeziteyle Mücadele" yürüyüşü
SİİRT (AA) - Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü, obeziteye karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Eruh ilçesinde "Sağlıklı Yaşam ve Obeziteyle Mücadele"...

SİİRT (AA) - Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü, obeziteye karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Eruh ilçesinde "Sağlıklı Yaşam ve Obeziteyle Mücadele" yürüyüşü düzenledi.

Eruh Devlet Hastanesi önünden başlayan yürüş Sarıgül ve Fatih Mahallesi'ndeki Anıt Meydanı'nda sona erdi.

Kaymakam Murtaza Dayanç, yürüyüşün ardından yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşam için spor ve yürümenin önemine değindi.

Obeziteye dikkat etmek için yürüdüklerini anlatan Dayanç, "Sağlıklı bir yaşam için  spor ve yürüyüşler mutlaka yapılmalıdır. Hareketli yaşamı ve düzenli fiziksel aktiviteyi hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmeliyiz" dedi.

İlçe Sağlık Müdürü Hasan Çelik de obeziteyle mücadele etmek çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Çelik, şunları kaydetti:

"Ölüm sebeplerinin en başında gelen obez, kalp damar ve kanser hastalıklarına neden oluyor. Hareketli yaşam bu hastalıkların oluşumunu engelleme bakımında en önemli faaliyettir."

Yürüyüşe,  Belediye Eşbaşkanı Eda Kilis, Jandarma Karakol Komutanı Binbaşı Adnan Abdulvehidoğlu, AK  Parti İlçe Başkanı Cevher Çiftçi, Eruh Ziraat Odası Başkanı Metin Sayın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çifçi, kurum müdürleri, sağlık çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.