Eruh'ta Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Eruh'ta Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
Eruh'ta Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
Siirt'in Eruh ilçesinde, KOSGEB Siirt Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve İŞ-KUR işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlendi.

SİİRT (AA) - Siirt'in Eruh ilçesinde, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Siirt Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) ve İŞ -KUR işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlendi.

Girişimci adaylarıyla bir araya gelen KOSGEB Siirt İl Müdürü Ömer Erkılıç, girişimci adaylarına girişimciliğin öneminden ve KOSGEB'in girişimcilere sağladığı destekler hakkında bilgiler verdi.

Erkılıç, yaptığı açıklamada, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayanların, yeni işletme kurmak istedikleri zaman KOSGEB Yeni Girişimci Desteği olan, 30 BİN TL (geri ödemesiz)  HİBE ve 70 BİN TL (geri ödemeli) faizsiz kredi desteğine başvurma hakkı kazanacaklarını belirtti.

Erkılıç, "İşletmeler, KOSGEB'in diğer destekleri olan; işbirliği güçbirliği desteği, AR-GE, inovasyon ve endüstriyel uygulama desteği, yurt içi fuar desteği, yurt dışı iş gezisi, nitelikli eleman istihdam desteği, belgelendirme desteği, tanıtım desteği gibi desteklerden faydalanabilecekler" dedi.

Girişimci adayları, Eruh'ta böyle eğitimlerin düzenlenmesinde öncelik eden KOSGEB'e ve KOSGEB yetkililerine teşekkür ettiler. 


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  Kredi

  ,

  Fuar

  ,

  sanayi

  ,

  Ar-Ge

  ,

  yurt dışı

  ,

  ,

  zaman

  ,

  hizmet