Esnaftan başarılı öğrencilere ayakkabı

Esnaftan başarılı öğrencilere ayakkabı
Esnaftan başarılı öğrencilere ayakkabı
SİİRT (AA) - Eruh ilçesindeki bir esnaf, TEOG'ya yönelik yapılan deneme sınavında başarılı öğrencilere ayakkabı hediye edecek.Eruh'ta, bir süre önce...

SİİRT (AA) - Eruh ilçesindeki bir esnaf, TEOG'ya yönelik yapılan deneme sınavında başarılı öğrencilere ayakkabı hediye edecek.

Eruh'ta, bir süre önce KOSGEB projesi desteğiyle ayakkabı dükkanı açan Hacı Ertuğrul, yaptığı açıklamada,  ilçe genelinde yapılacak TEOG deneme sınavında, 75. Yıl İlköğretim Okulu'nda  eğitim gören ortaokul öğrencilerinden dereceye girenlere ayakkabı hediye edeceğini duyurdu.

Kampanyayı okul Müdürü Alev Aslan ve Okul Aile Birliği Başkanı Kadri Sabancı ile paylaştığını ifade eden Ertuğrul, okulda, ortaokul düzeyinde 10 sınıf bulunduğunu ve  her sınıftan ilk üçe giren öğrenciye ayakkabı hediye edeceğini belirterek, toplamda 30 ayakkabı dağıtacağını açıkladı.

Ertuğrul, "Amacımız, öğrencilerimizi sınavlara hazırlamak onları başarıya giden yolda motive etmek, diğer öğrencilerinde çalışan arkadaşlarını örnek alarak daha çok çalışmalarını sağlamak ve eğitim seviyesini yükseltmek" dedi.

Okul Aile Birliği Başkanı Kadri Sabancı ise kampanyanın öğrencileri motive etmesini ümit ettiğini dileyerek, Ertuğrul'a yapmış olduğu kampanyadan dolayı teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Hediye

  ,

  Aile

  ,

  Ayakkabı

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  esnaf

  ,

  Aslan

  ,

  TEOG

  ,

  deneme

  ,

  ortaokul