Ezidi kadınlar için biçki-dikiş ve çamaşırhane atölyeleri açıldı

Ezidi kadınlar için biçki-dikiş ve çamaşırhane atölyeleri açıldı
Ezidi kadınlar için biçki-dikiş ve çamaşırhane atölyeleri açıldı
SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi'nce kente yerleştirilen Ezidi kadınlara yönelik biçki-dikiş ve çamaşırhane atölyeleri açıldı.Belediye Başkanı Tuncer...

SİİRT (AA) - Siirt Belediyesi'nce kente yerleştirilen Ezidi kadınlara yönelik biçki-dikiş ve çamaşırhane atölyeleri açıldı.

Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan, sosyal ve psikolojik rehabilitasyonlar çerçevesinde Duderen Şengal Kampı'na yerleştirilen Ezidi kadınlara yönelik meslek edindirme ve kış şartlarında çamaşırlarını hızlı kurutmaları için kurulan biçki-dikiş ve çamaşırhane atölyelerinin açılışına katıldı.

Bakırhan, 4 dikiş makinesi, 10 top kumaş ve 4 çamaşır makinesinin bulunduğu atölyelerinin açılışında yaptığı konuşmada, atölyenin kurulmasında katkısı bulunan herkese teşekkür ederek, ileriki günlerde atölyelere dikiş ve çamaşır makinesi katkısına devam edeceklerini söyledi.

Belediye Başkan Yardımcısı ve Duderan Şengal Kamp Koordinasyonu Başkanı Elif Akgül Ateş ise atölyede ilke etapta kamptaki yaşlıların giydikleri geleneksel beyaz elbiselerin, kadın ve çocukların giyimlerinin dikilmesine ağırlık verileceğini ifade etti.

 Atölyelerde dikiş-nakış kursunun verileceğini belirten Ateş, atölyeye katkı sunmak isteyen vatandaşların değişik renkten kumaşlar gönderebileceklerini söyledi. 

Ateş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bünyesinde kamptaki 116 aileye 116 koli gıda yardımının yapıldığını sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Beyaz

  ,

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  gıda

  ,

  kış

  ,

  başkan

  ,

  sosyal