Felç riski olan çocuk ameliyatla sağlığına kavuştu

Felç riski olan çocuk ameliyatla sağlığına kavuştu
Felç riski olan çocuk ameliyatla sağlığına kavuştu
- Siirt'te omuriliğine yapışık tümör dokusu nedeniyle felç olması beklenen 7 yaşındaki Hiranur Güzel yapılan ameliyat sayesinde çektiği acılarından kurtuldu - Baba Güzel: "Çok mutluyuz kızım sanki yeniden doğdu"

SİİRT (AA) - Omuriliğine yapışık tümör dokusu nedeniyle felç olması beklenen Hiranur Güzel (7) yapılan ameliyat sayesinde çektiği acılarından kurtuldu.

Bel ağrısı nedeniyle hastaneye götürülen Hiranur Güzel'in omuriliğine yapışık tümör dokusu bulunduğunun tespit edilmesinin ardından ailesi tedavi için Diyarbakır , Ankara ve ardından İstanbul 'a götürdü. Ancak yapılan kontrollerde ameliyatın yüzde 95 felç riski bulunduğu belirtilmesi üzerine geri getirilen Hiranur'un ağrılarının artmasının ardından ailesi Siirt Devlet Hastanesi'nde ameliyat yapılmasına karar verdi.

Beyin cerrahı Dr. İlker Ünlü tarafından gerçekleştirilen ameliyatın ardından Hiranur Güzel çektiği açılardan kurtuldu.

Aileye riskleri anlattıktan sonra ameliyat ettiklerini belirten Ünlü, "Ameliyat sonrası hastada herhangi bir nörolojik kayıp yaşanmadığı gibi bacakları da rahatladı. Bir süre sonra arkadaşlarıyla oyun oynamaya başlayabilir" dedi.

- "Sanki yeniden doğdu"

Hiranur'un babası Mehmet Emin Güzel ise kızının tedavisi için farklı ilerde birçok hastaneye götürdüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:

 "Farklı illerde götürdüğüm doktorlar yüzde 95 felç olma riski nedeniyle ameliyat yapmaya yanaşmadılar. Kızımın ağrıları artması nedeniyle ameliyat yapılmasını istedik. Kızımın felç olmasını bekliyordum. Çünkü doktorlar özelikle riskli bir ameliyat olduğunu ve bu ihtimali göze almamızı istiyordu. Ben de kızımın acı çekmesindense yüzde 5 ihtimalde olsa Allah'a sığınarak ameliyata razı oldum. Çok mutluyuz kızım sanki yeniden doğdu. Sağladığı hizmetlerden dolayı devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum."