Fırıncılar ve demirciler, zor koşullarda oruç tutuyor

Fırıncılar ve demirciler, zor koşullarda oruç tutuyor
Fırıncılar ve demirciler, zor koşullarda oruç tutuyor
- Ramazan ayının, uzun ve sıcak yaz günlerine denk gelmesine rağmen fırıncılar ve demirciler zor şartlarda oruç tutuyor.

SİİRT (AA) -  Ramazan ayının, uzun ve sıcak yaz günlerine denk gelmesine rağmen fırıncılar ve demirciler zor şartlarda oruç tutuyor.

Gün içinde 36 dereceyi bulan sıcaklığa rağmen zorlu uğraş veren vatandaşlar, Ramazan ayının gelmesiyle bir yandan dini vecibelerini yerine getirirken bir yandan da işlerini aksatmadan sürdürüyor.

Demirci ustası olan 40 yaşındaki Metin İrey, baba mesleği olan demirci ustalığını 25 yıldır sürdürdüğünü ve zor koşullara rağmen oruç tutmayı da ihmal etmediğini söyledi.

İrey, "Şartlar, bizi çok zorlıyor. Sabahtan akşama kadar aşırı sıcakta çalışıyoruz. Orucumuzu tutuyoruz, namazımızı kılıyoruz, Ramazanda çok zor şartlar altında yaşıyoruz. Çok şükür. Ramazan ayının bereketi de, kendi de ayrıdır. Mesleğimizden şikayetçi değiliz" dedi.

Ramazanda sofralara sıcak ekmek yetiştirmek için hem çalışıp hemde dini vazifelerini yerine getiren fırıncılar, ateş başında ekmek pişirerek oruç tutmanın kendilerini zorladığını, müşterilere daha iyi hizmet vermek için bu zorluklara katlandıklarını dile getirdi. 


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  ekmek

  ,

  hizmet

  ,

  sıcak