"GAP'ın Okuyan Gençleri" projesi

"GAP'ın Okuyan Gençleri" projesi
"GAP'ın Okuyan Gençleri" projesi
- Erasmus Ana Eylem 3 kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "GAP'ın Okuyan Gençliği" projesi kapsamında gezi düzenlendi.

SİİRT (AA) - Erasmus Ana Eylem 3 kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "GAP'ın Okuyan Gençliği" projesi kapsamında gezi düzenlendi.

Proje kapsamında kente gelen 8 farklı ilden 30 genç , faaliyetler kapsamında aralarında Rasıl Hacar ve Kaletül Üstad Tepesi'nin de bulunduğu tarihi ve kültürel yerleri ziyaret etti.

Siirt Gençlik ve Kültür Evi İl Asistanı İdris Tan, proje kapsamında kente gelen gençlerle çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini ve son olarak da kenti daha iyi tanıtmak amacıyla bir günlük gezi programı düzenlediklerini söyledi.

Projenin sona erdiğini ifade eden Tan, "Güzel memleketimizin 8 farklı ilinden 30 gencimizi ilimizde en iyi şekilde ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu projeyle kütüphaneden uzak olan gençlere kitap ve okumanın değeri anlatıldı. 'Teknolojinin hayatımıza girmesiyle kitaptan iyice uzaklaşan gençlerimize nasıl kitap sevgisi aşılanır?' sorusuna yanıt alınırken imkan kısıtlılığından dolayı kitaba erişemeyenlerin erişim noktasında sorunlarının giderilmesine ilişkin çözüm önerileri tartışıldı. Çeşitli atölye çalışmalarının yanı sıra, çeşitli panel ve konferanslar ile okumanın eğitimdeki yeri ve  Avrupa  boyutu temalı çalıştay düzenlendi" diye konuştu.

Tan, gençlere yönelik projelere ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  kitap

  ,

  Avrupa

  ,

  Proje

  ,

  Eylem

  ,

  kültür

  ,

  genç

  ,

  Uzak