Genç girişimciler için "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimi

Genç girişimciler için "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimi
Genç girişimciler için "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimi
- Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Siirt Gençlik Merkezinde, genç girişimciler için "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimi başladı.

SİİRT (AA) - Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Siirt Gençlik Merkezinde, genç girişimciler için "Uygulamalı Girişimcilik" eğitimi başladı.

Siirt Gençlik Merkezinde düzenlenen uygulamalı girişimcilik eğitiminin açılışına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hüssam Olğaç, KOSGEB İl Müdürü Ömer Erkılıç, Gençlik Merkezi Müdürü İrfan Tekin, KOSGEB eğitim uzmanı Özlem Furat ve kursiyerler katıldı.

Girişimcilik Kursuyla ilgili açıklamada bulunan Tekin, Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin, gençlerin iş hayatına atılmalarına destek olmak, istihdamı arttırmak, kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla yapılan bir eğitim olduğunu söyledi.

Tekin, "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, dört ana modülden oluşan toplam 70 (yetmiş) saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsıyor. Eğitimler ücretsizdir" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen eğitimde ilk etapta, 30 ikinci etapta da 30 olmak üzere toplamda 60 kişi yararlanacak.

Gençlik Merkezinde düzenlenecek olan kursta girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, KOSGEB'in yeni iş kuranlara verdiği 30 Bin TL'ye kadar hibe ve 70 Bin TL'ye kadar faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacaklar.

 Özlem Furat tarafından uygulamalı olarak verilecek olan uygulamalı girişimcilik eğitimi 25 Temmuz 2015 tarihine kadar devam edecek.