"Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması"

"Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması"
"Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması"
SİİRT (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması" için başvuruların sürdüğü bildirildi.Siirt Gençlik...

SİİRT (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması" için başvuruların sürdüğü bildirildi.

Siirt Gençlik Merkezi'ndeki gençlik liderlerinden Salih İnan, Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yarışmayla ilgili öğrencilere bilgi verdi.

Yarışmaya 11 ile 29 yaş arası gençlerin katılabileceğini belirten İnan, "Yarışmayla ilgili il genelindeki okullarımızda bilgilendirme çalışmalarımız devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan yarışmaya başvurular 27 Mart'a kadar yapılabilecek. 'Çanakkale Zaferi' ile 'Sarıkamış Harekatı' konu başlıkları altında düzenlenecek yarışmanın, başvuru formu ile yarışmaya ilişkin gerekli bilgilere Gençlik ve Spor Bakanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek" dedi.

İnan, yaş gruplarına göre 3 farklı kategoride yapılacak yarışmada dereceye girenlere, ultrabook, laptop  kitap seti, akıllı telefon hediye edileceğini kaydetti.