"Gençlerden Ecdada Mektup" yarışması

"Gençlerden Ecdada Mektup" yarışması
"Gençlerden Ecdada Mektup" yarışması
- Siirt Üniversitesi (SİÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması'nda Türkiye birincisi olan Kübra Erbek'i ödüllendirdi.

SİİRT (AA) - Siirt Üniversitesi (SİÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması'nda  Türkiye  birincisi olan Kübra Erbek'i ödüllendirdi.

Erman, yaptığı açıklamada, Gençlik ve  Spor  Bakanlığı'nca bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve üç kategoriden oluşan Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması'na 19-29 yaş kategorisinde katılan Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Erbek'in Türkiye birincisi olmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Erbek'e "Başarı Belgesi" ve hediye veren Erman, "Gençlerimizin 'Çanakkale ve Sarıkamış'ın 100. Yılında 100 Bin Mektup' sloganıyla ecdada mektup yazıp duygularını dile getirmesi oldukça önemli bir çalışmadır. Bu yarışmada mektup yazan 522 bin 190 kişinin her biri inanıyorum ki samimi bir şekilde yazdıkları mektupla ecdada karşı vefalarını en iyi şekilde göstermeye çalışmışlardır. Bu yarışmada kendi kategorisinde Türkiye birincisi olan üniversitemiz öğrencisi Kübra Erbek, ailesi ve hocalarını tebrik ediyorum" dedi.

Erman, Erbek'in 81 ilin temsilci gençleriyle birlikte devlet büyüklerine yapılacak ziyaretlerde hazır bulunacağını ve üniversitelerini en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Çanakkale

  ,

  YAŞ

  ,

  spor

  ,

  Hediye

  ,

  eğitim

  ,

  Karşı