Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Hüda Par Siirt İl Başkanı Fırat, bazı bölgelerde bağımsız adaylarla seçime gireceklerini söyledi.

SİİRT (AA) - Hür Dava Partisi (Hüda Par) Siirt İl Başkanı Zülfikar Fırat, bazı bölgelerde bağımsız adaylarla seçime gireceklerini söyledi.

Fırat, yaptığı açıklamada, 7 Haziran seçimleri için aday belirleme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, seçmenin Hüda Par'ı mecliste görmek istediğini belirtti.

Siirt başta olmak üzere partisinin güçlü olduğu bölgelerde bağımsız adaylarla meclisin kapısını aralayacaklarını bildiren Fırat, şunları kaydetti:

" Türkiye kamuoyunda siyaset genellikle taraflar arası gelişiyor. Olay ve olgular benim veya ötekinin tarafı perspektifinde genellikle değerlendiriliyor. Olaylarda taraftarlığı bırakıp haklıdan yana bir tavır sergilenmesi gerekiyor. İşte tam bu noktada önümüze taraflar üzerinden değil de ilkeler ve değerler üzerinde siyaseti öncelemiş olan Hüda Par çıkıyor. Hüda Par söyleyene değil, söylenen sözün gerçeği yansıtıp yansıtmadığına bakıyor. Bizler kendi aleyhimizde dahi olsa doğrunun savunucusu olmayı kendimize ilke edinmiş kişileriz."

Fırat, Hüda Par'ın mecliste temsil edilmesi gerekliliğine işaret ederek, "Türkiye'nin birçok sorununun çözümünde Hüda Par olarak TBMM 'de söyleyecek çok sözümüz var. Bu nedenle partimizin TBMM'de olması büyük önem taşımaktadır" dedi.


  ETİKETLER:

  TBMM

  ,

  Türkiye

  ,

  Aday

  ,

  siyaset

  ,

  7 Haziran