Genel seçime doğru

- Siirt bağımsız milletvekili adayı Akgündüz, törenle seçim bürosu açtı

Siirt (AA) -  Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Fadıl Akgündüz, törenle seçim bürosu açtı.

Akgündüz, seçim çalışmalarını yürütmek için Bahçelievler Mahallesi'nde kurduğu seçim irtibat bürosunun açılışında, seçildiği taktirde gençlerin  olanaklarına kavuşması için mücadele edeceğini söyledi.

Geçmişte milletvekili seçildiğini ancak millevekiliğinin düşürüldüğünü anımsatan Akgündüz, 13 yıl önce kendisini  Türkiye 'ye döndürmek için destek verenlere teşekkür etti.

Akgündüz, 7 Haziran'da aynı desteği beklediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Bu seçim ofisi yalnızca bir adres ancak sizin asıl uğrayacağınız nokta var. Komşularınıza, arkadaşlarınıza, gençlere söylüyorum, annenize, babanıza, büyüklerinize bu konuyu anlatacaksınız. Bu seçim Fadıl'ın ya da sizin deyiminizle 'Fadıl Baba'nın seçimi değil' diyeceksiniz, 'bu seçim bizim seçimimiz' diyeceksiniz. Benim milletvekili olarak, milletvekili unvanıyla bir şey elde etme gayem, şahsi bir amacım yok, böyle bir hevesim de yok. Benim bugün bir iddiam bir idealim var. Bu gençlerimizin ve bu bölgedeki sadece Siirt değil Doğu ve Güneydoğu 'daki gençlerimizin iş olanaklarına kavuşması için mücadelemizi başarıyla sonuçlandırmaktır."

Yapılan konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı kurban kesilerek yapıldı.

Bu arada açılışa katılanlar Akgündüz'ü bir süre omuzlarda taşıyarak sevgi gösterisinde bulundu.