Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aktay: - "Bu devrimimize karşı Türkiye'nin demokrasi, insan hakları, kendi ayakları üzerinde durabilmesini, kendi insanıyla bütünleşme devrimini gerçekleştirme konusunda 13 yıldır yapmakta olduklarımızı geri almaya çalışan ve tekrardan devletle milletini birbirinden koparmaya çalışan, devleti ve milleti ayrı hale getirmeye çalışan, çok önemli bir ittifak var. Karşımızda bir şer ittifakı var"

SİİRT (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Bu devrimimize karşı Türkiye 'nin demokrasi, insan hakları, kendi ayakları üzerinde durabilmesini, kendi insanıyla bütünleşme devrimini gerçekleştirme konusunda 13 yıldır yapmakta olduklarımızı geri almaya çalışan ve tekrardan devletle milletini birbirinden koparmaya çalışan, devleti ve milleti ayrı hale getirmeye çalışan, çok önemli bir ittifak var. Karşımızda bir şer ittifakı var" dedi.

Pervari ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren Aktay, seçim bürosu açılış töreninde halka hitap etti. Aktay, burada yaptığı konuşmada, bazı kesimlerin devleti zayıfmış gibi göstermeye çalıştıklarını belirtti.

"Şefkatli devlet' demek, 'zayıf devlet' demek değildir" diyen Aktay, devletin gösterdiği şefkati suistimal ederek halka zulüm etmeye kalkışanlar bulunduğunu söyledi.

Yaptıkları demokratik dönüşümü yanlış yorumlayan, yanlış anlayan ve bunu suistimal edenler olduğunu dile getiren Aktay, "Devletin bu şefkatli yüzünü boşalttığı alanı kendileri doldurmaya, toplum üzerinde ve halkımız üzerinde baskılar kurmaya başlıyorlar. Buna fırsat vermeyeceğiz. Devletimiz cezalandırırken de hak hukuk ölçüsünde cezalandıracak. Hiçbir suçu ve istismarı asla cezasız bırakmayacaktır" dedi.

Aktay, 7 Haziran'daki seçimin 13 sene önce başlamış sessiz bir devrimin yeni bir sayfası olacağını ve yeni bir aşamasını daha tarihin kaydedeceğini ifade etti.

- "Karşımızda bir şer ittifakı var"

Bu devrime karşı bir araya gelen şer ittifakını ibretle seyrettiklerini anlatan Aktay, şöyle konuştu:

"Bu devrime karşı devrim yapmak isteyen bir takım güçler var. Bu devrimimize karşı Türkiye'nin demokrasi, insan hakları, kendi ayakları üzerinde durabilmesini, kendi insanıyla bütünleşme devrimini gerçekleştirme konusunda 13 yıldır yapmakta olduklarımızı geri almaya çalışan ve tekrardan devletle milletini birbirinden koparmaya çalışan, devleti ve milleti ayrı hale getirmeye çalışan, çok önemli bir ittifak var. Karşımızda bir şer ittifakı var. Bu şer ittifakı hizmetlerine sinsice devam ediyor. Uzun yıllar bazıları kendi aramızdanmış gibi görünen, bizdenmiş gibi görünen, hatta içlerinden bazıları birbirinden düşmanmış gibi görünenleri nasıl bir şer, entrika ve sinsice bir araya geldiklerini ibretle seyrediyoruz." 

Aktay, 7 Haziran seçimlerinin bu sessiz devrimin bundan sonra devam edip etmeyeceğinin kararının verileceği seçim olduğuna işaret etti. 

Bu oyun ve entrikalara karşı halkın en iyi cevabı seçimde vereceğini vurgulayan Aktay, 7 Haziran'daki seçimin sesiz devrimin bundan sonra devam edip etmeyeceğinin kararının verileceği bir seçim olduğuna işaret etti.

Aktay ve beraberindekiler daha sonra esnaflar, Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığının ardından ilçeye bağlı Çat köyünü ziyaret eden etti.

Burada köylülerle sohbet eden Aktay'a, Selahaddin Çalışkan adlı bir vatandaş, cami yapımı için yardım istedikleri HDP İl Genel Meclisi Üyesinin kendilerini kaymakama yönlendirdiğini söyledi.

Bölgede HDP'nin baskılarından bıktığını dile getiren Çalışkan, kurulduğu günden bu yana hizmet aldıkları AK Parti'nin meclise 400 milletvekiliyle girmesini istediklerini belirtti.

Çalışkan, şöyle konuştu:

"HDP kime hizmet yapacak. İlk önce kendisine yapsın görelim. Türkiye'nin başına gelirlerse Türkiye'nin kasasını boşaltırlar. Selahattin'e soruyorum bir gün camiye gitmiş, namaz kılmış mı? Hayır. Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu  da diyor ki, imam hatipleri kapatacağım. AK Parti ayakta olduğu sürece kapatamazsınız. Türkiye daha farklı olacak Allah'ın izniyle. Eğer bu devir bu seçimde kazanırsa, Türkiye o zaman yeni Türkiye olacak.  Eski Türkiye bitti artık."

Aktay, daha sonra Kubik, Gölgeli, Güleçler, Ayvalıbağ ve Ormandalı köylerini ziyaret etti.

Aktay'a ziyaretlerinde AK Parti Siirt milletvekili adayları Haşim Taşkıran, Ali İlbaş, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ve Pervari Belediye Başkanı Tayyar Özcan da eşlik etti.