Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Siirt Gazeteciler Derneği Başkanı Atilla Durak, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde sağduyu çağrısında bulundu.

SİİRT (AA) -  Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Siirt Gazeteciler Derneği Başkanı Atilla Durak, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde sağduyu çağrısında bulundu.

Durak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonu sandık başına gidecek olan herkesin seçim sürecinde provokasyonlara karşı dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Herkesin istediği partiye oy vermesi gerektiğini belirten Durak, şöyle dedi:

"Herkes kendi özgür iradesini sandığa yansıttıktan sonra sonuçlar ne olursa olsun herkesin kabullenmesi gerekiyor. Olası provokasyonlara karşı herkesin duyarlı olması ve oyunlara gelmemesi halkımızın birlik ve beraberliği açısından önemlidir. Çünkü maalesef birileri ülkemizin huzur ve barışını istemiyor. Bizim temennimiz, seçim sonuçları ne olursa olsun ülkemizin gelişimine çağ atlatacak olan Çözüm Süreci 'nin yeni yasama döneminde olumlu bir şekilde nihai sonuca ulaşması ve ülkemizin kalıcı bir huzur ve barış ortamına kavuşmasıdır."

Durak, seçim sonuçlarının tüm herkese hayırlar getirmesi dileğinde bulundu.