Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Siirt Milletvekili Aktay: - "İktidarımız döneminde insanı olduğu gibi kabul edip onlara hizmet etmeyi esas aldık''

SİİRT (AA)-  AK Parti  Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, "İktidarımız döneminde insanı olduğu gibi kabul edip onlara hizmet etmeyi esas aldık'' dedi.

Siirt AK Parti İl Başkanlığınca, Siirt  Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda konuşan, AK Parti Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından, Siirt'te uygulayacakları projeleri tanıttı.

AK Parti'nin seçim beyannamesiyle ilgili değerlendirme yapan Aktay, AK Parti iktidarları döneminde ülkenin her alanda büyük kazanımlar elde ettiğini, her türlü ayrımcılığı, asimilasyonu ve inkarı reddettiklerini aktardı.

''Devleti yaşatabilmek için önce insanı yaşatmak'' ilkesiyle siyaset yaptıklarını vurgulayan Aktay, "Demokrasinin en güzel tarafı halkın siyasetçiyi denetleyebiliyor, değerlendirebiliyor olması ve beğenmediğini de gönderebiliyor olmasıdır. İktidarımız döneminde insanı olduğu gibi kabul edip onlara hizmet etmeyi esas aldık. İnsanların diline, dinine, ırkına, sınıfına bakmadan herkese insan onuruna yaraşır bir biçimde davrandık, bu yüzden de insanımızın takdirini fazlasıyla aldık" diye konuştu.

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ise 1 Kasım genel seçiminde milletvekili adayı olan Yasin Aktay, Fevzi Sevgili ve Lokman Özcan'a başarılar diledi.

Çalapkulu, seçimin ardından Siirt'te istihdam sorununu çözmek için 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacak çalışmalara başlayacaklarını, terör siyaseti yapmayacaklarını ifade etti.

AK Parti milletvekili adayı Lokman Özcan da Türkçe, Kürtçe ve Arapça selamlayarak başladığı konuşmasında ''Yiğidi düştüğü yerden kaldırmayı bilen Siirt'in yiğit insanlarına selam söylüyorum. İbrahim'in ateşine su taşıyarak, onun tarafını tutanları takip ediyoruz'' dedi.

Toplantıya, AK Parti Siirt il ve ilçe teşkilatlı üyeleri ile vatandaşlar katıldı.