Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, "AK Parti olarak vatandaşlarımızın bizden aday adayı olmasından memnun oluruz"...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, " AK Parti olarak vatandaşlarımızın bizden aday adayı olmasından memnun oluruz" dedi.

Çalapkulu, aday adaylık başvurularının başladığını, adaylıkla ilgili kararın verilebilmesi için önlerinde uzun bir takvim olduğunu ifade etti.

İnsanların sınırlandırılmaması gerektiğini ifade eden Çalapkulu, "Eğer içinde siyaset yapmak, siyasete girmek arzusu olan varsa bu seçim öncesi bir fırsattır. Siyaseti çok kutlu, çok özel bir alan görüyorum." dedi.

Partilerine yoğun bir adaylık başvurusu olduğunu belirten Çalapkulu, "Vatandaşlarımızın seçime ve adaylığa ilgisini de çok sevindirici görüyorum. AK Parti olarak vatandaşlarımızın bizden aday adayı olmasından memnun oluruz" dedi.

Partilerine milletvekilliği aday aday başvurularının 20 Şubat'a kadar süreceğini belirten Çalapkulu, başvuru formlarının partilerinin internet sitesi ve parti teşkilatlarından temin edilebileceğini anlattı.

Çalapkulu, partilerinin aday tespitinde ildeki sivil toplum kuruluşlarının da görüşünün alınacağını sözlerine ekledi.