Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
Siirt (AA) - Siirt Sanayici ve İşadamları Derneği (SİSİAD) Başkanı Kemal Bilim, AK Parti'den milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.AK Parti...

Siirt (AA) - Siirt Sanayici ve İşadamları Derneği (SİSİAD) Başkanı Kemal Bilim, AK Parti 'den milletvekili  aday adaylığı için başvuru yaptı.

AK Parti İl Başkanlığına gelen Bilim, aday adaylık başvuru dosyasını partinin İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu'na sundu.

Burada bir konuşma yapan Bilim, memleketin refahı ve kalkınması için elinden gelen gayreti yapmak ve hükümetin yürüttüğü çözüm sürecine parlamentoda daha aktif destek olmak için aday adaylık başvurusunda bulunduğunu söyledi.

Bölgenin geri kalmışlığı ile çözüm sürecinin en önemli ve hassas noktalarından biri olduğunu ifade eden Bilim, şunları kaydetti:

"Yıllardır siyaset dışında AK Parti hükümetinin başlatmış olduğu kalkınma ve çözüm sürecini programını destekledik. Artık bu görevi daha aktif bir şekilde üstlenmek ve parlamentoda Siirt'i temsil etmek için aday adaylığı başvurusunda bulundum. Bugüne kadar siyaset dışında bu bölgede bir çok yatırım yapılmasına vesile olduk. Bundan sonra milletvekilliği nasip olursa elimiz daha güçlü olacak. Yatırımın bölgemize gelmesi için çaba sarf edeceğiz."