Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
SİİRT (AA) - Siirt'te, AK Parti Milletvekili aday adaylığı için 5'i engeli, 3 kadın 41 kişinin başvurduğu belirtildi.AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat...

SİİRT (AA) - Siirt'te, AK Parti Milletvekili aday adaylığı için 5'i engeli, 3 kadın  41 kişinin başvurduğu belirtildi.

AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, AA muhabirine, 7 Haziran'da yapılacak 25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekilliği seçimler için partilerine yapılan aday adayı başvuru süresinin dolduğunu söyledi.

Çalapkulu, partilerine 11 Şubat'ta başlayan aday adaylığı başvurularının sona erdiğini ve bu süre içinde 41 kişinin başvurduğunu ifade etti.

Adayların belirlenmesi sürecine de değinen Çalapkulu, "Partimize 5'i engelli ve 3 bayan toplam 41 aday Siirt'ten başvuru yaptı. Bundan sonraki süreç, 28 Şubat-1 Mart tarihleri arasında teşkilat temayül yoklaması yapılacak. Temayül yoklamasından sonra, 6 Mart'ta genel merkezimizde oluşacak olan komisyon çalışmaları başlayacak, aday adaylarına yönelik mülakatlar yapılacak" dedi.

Çalapkulu, adayların belirlenmesi ve sıralama tespitine yönelik çalışmaların AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, 23 Mart-7 Nisan tarihlerinde düzenlenecek toplantılarla sonuçlanacağını kaydetti.