Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, "Partimizden milletvekili aday adayı olanlar için gerçekleştirilen temayül yoklamasının...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, "Partimizden milletvekili aday adayı olanlar için gerçekleştirilen temayül yoklamasının sonuçları açıklanmayacak" dedi.

Çalapkulu, AA muhabirine,  sosyal medyada partilerinin Siirt ile ilgili paylaşılan temayül yoklaması sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını ve dikkate alınmaması gerektiğini söyledi.

Temayül yoklaması sonuçlarının açıklanmayacağına yönelik daha önce aday adayların ve kamuoyunun bilgilendirildiğini ifade eden Çalapkulu, "İlimizdeki gerçekleştirilen temayül yoklamasının sonuçlarıyla ilgili genel merkezimizden ve il başkanlığımızdan yapılan herhangi bir resmi açıklama yoktur" dedi.

Aday belirleme sürecinde temayül yoklamasının tek başına yeterli olmadığını belirten Çalapkulu, şöyle konuştu.:

"Partimizden milletvekili aday adayı olanlar için gerçekleştirilen temayül yoklamasının sonuçları açıklanmayacak. Çünkü bu aşama aday belirleme sürecinde tek başına yeterli bir aşama değildir."