Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
SİİRT (AA) - Siirt'te, Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) alınan seçmen listelerinin 27 Mart'a kadar askıda kalacağı bildirildi.Bahçelievler Mahallesi...

SİİRT (AA) - Siirt'te, Yüksek Seçim Kurulu 'ndan (YSK) alınan seçmen listelerinin 27 Mart'a kadar askıda kalacağı bildirildi.

Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Erdoğan Danış, AA muhabirine, vatandaşların mağdur olmaması için, askıya çıkarılan seçmen liselerini kontrol etmeleri gerektiğini söyledi.

Listelerin muhtarlıklarda görülebilecek yerlere asıldığını belirten Danış, "7 Haziran'da yapılacak milletvekili seçimleri için teslim aldığımız listeleri askıya çıkardık. Vatandaşlarımızın bu listeleri kontrol etmeleri, oy kullanma açısından önemli bir mağduriyeti giderecektir. Bu nedenle listelerin askıda kalacağı süre içerisinde listede ismi olmayanların nüfus ve vatandaşlık işleri müdürlüklerine başvurarak gerekli güncellemeleri yapmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız, YSK'nın resmi internet sitesinden de listede isimlerinin olup olmadığını öğrenebiliyor" dedi.

Danış, 14 Mart'ta askıya çıkarılan listelerin 27 Mart mesai bitimine kadar askıda kalacağını sözlerine ekledi.