Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimle ilgili çalışmalarının devam ettiğini...

SİİRT (AA) - AK Parti Siirt Kadın Kolları Başkanı Nurten Temiz, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimle ilgili çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Temiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, partilerinin uyguladığı sosyal politikalarla, kadın, aile ve toplumun güçlenmesi için önemli çalışmaları hayata geçirdiğini söyledi.

Ev ziyaretlerinde bulunarak, parti olarak kadınlarla ilgili yaptıkları çalışmaları anlattıklarını ifade eden Temiz, şunları kaydetti:

"Çünkü partimiz, toplumun yarısını oluşturan kadınların kültürel, sosyal, siyasi varlığını ve etkinliğini ve karar alma mekanizmalarına katılımını arttırmak için gerek mevzuat, gerekse uygulamalara yönelik pek çok adım attı. Partimiz iktidarlarında kadının hayatında yaşadığı sıkıntıları giderecek, kadın istihdamını artıracak pek çok düzenleme gerçekleştirildi. Onların iş hayatında daha etkin olabilmesi için önemli çalışmalar yapıldı. Bunları anlatıyoruz ve bu çalışmaların devamı için seçimlerde kendilerinden tekrar destek istiyoruz."

Temiz, ziyaretler sırasında ailelerin sorunlarını dinleyerek bu sorunlara çözüm bulmaya çalıştıklarını da sözlerine ekledi.