Girişimcilik Eğitimi alan kursiyerlere sertifikaları verildi

Girişimcilik Eğitimi alan kursiyerlere sertifikaları verildi
Girişimcilik Eğitimi alan kursiyerlere sertifikaları verildi
SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Hizmet Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Girişimcilik Kursu'nda eğitim gören...

SİİRT (AA) - Siirt Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB Hizmet Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Girişimcilik Kursu'nda eğitim gören kursiyerler sertifikalarını aldı.

STSO'da, Girişimcilik Kursu çerçevesinde 70 saatlik İş Planı Hazırlama Kursu'nu bitiren 30 girişimci aday için düzenlenen sertifika töreninde konuşan STSO Başkan Vekili Nedim Kuzu, düzenlenen kurslarla girişimci adaylarına iş yaşamlarında gerekli her türlü bilginin verildiğini söyledi.

Verilen eğitimlerle birçok girişimcinin kendi işini kurduğunu belirten Kuzu, "STSO Yönetim Kurulu olarak girişimcilik eğitimlerini çok önemsiyor ve destekliyoruz. Siirt ve ilçelerinde yetişen gençlerimizin büyük şehirlere iş için göç etmelerini istemiyoruz. Gençlerimizin, KOSGEB'ten alacağı destekle kendi işlerini kurmalarını ve yanlarında çalıştıracakları elemanlarla istihdama katkı sağlamalarını istiyoruz" dedi.

Kuzu, sertifikalarını alan girişimcilere, iş yeri açmaları halinde, 30 bin liraya kadar hibe, 70 bin liraya kadar da "0" faizli, 2 yıl ödemesiz, 2 yılda geri ödemeli kredinin sağlandığını bildirdi.