GSS prim borcu yapılandırma süresi uzatıldı

GSS prim borcu yapılandırma süresi uzatıldı
GSS prim borcu yapılandırma süresi uzatıldı
SİİRT (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Abdulcelil İlbaş, zorunlu  Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu ödemelerinde sürenin 6...

SİİRT (AA) - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdür Vekili Abdulcelil İlbaş, zorunlu  Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu ödemelerinde sürenin 6 ay uzatıldığını bildirdi.

İlbaş, yaptığı açıklamada, GSS prim borcu olanların ve gelir testine girmediği için borç yüküyle karşılaşanların bu süre içerisinde tarihine kadar gelir testi yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Gelir testi başvuru süresinin 30 Eylül 'de sona ereceğini belirten İlbaş, şunları kaydetti:

"Zorunlu genel sağlık sigortası kapsamındaki sigortalılarının gelir tespitine başvuru, yapılandırmaya başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 6 ay uzatıldı.  Bakanlar Kurulu Kararı ile zorunlu genel sağlık sigortası kapsamındaki sigortalılarının gelir tespitine başvuru , yapılandırmaya başvuru ve ilk taksit ödeme süresi 6 ay uzatılmıştır. Karar göre gelir tespitine son başvuru 30 Eylül, yapılandırmayla ilgili son başvuru 2 Kasım, ilk taksit ve peşin ödeme süresinin son ödeme süresi ise 30 Kasım'da sona erecek."