Hastalar için tüm imkanlar seferber ediliyor

Hastalar için tüm imkanlar seferber ediliyor
Hastalar için tüm imkanlar seferber ediliyor
SİİRT (AA) - İl Sağlık Müdürü Dr. Serkan Aslan, "Acil durumlarda 112 Komuta Kontrol Merkezimiz, gerek 112 Komuta Kontrol Merkezleri vasıtasıyla...

SİİRT (AA) - İl Sağlık Müdürü Dr. Serkan Aslan, "Acil durumlarda 112 Komuta Kontrol Merkezimiz, gerek 112 Komuta Kontrol Merkezleri vasıtasıyla gerekse kamu , özel veya üniversite hastanelerinin ilgili hekimleri ile görüşerek yer aramaya ve bulmaya çalışmaktadır" dedi.

Aslan, AA muhabirine, acil hasatların il dışına sevk edilmesinin gerekli görüldüğü durumlarda hastaların mağduriyet yaşamaması için tüm imkanları seferber ettiklerini söyledi.

İl dışına sevk edilen hastalar için yer bulmak için çeşitli temaslarda bulunduklarını ifade eden Aslan, "Acil durumlarda 112 Komuta Kontrol Merkezimiz, gerek 112 Komuta Kontrol Merkezleri vasıtasıyla gerekse kamu, özel veya üniversite hastanelerinin ilgili hekimleri ile görüşerek yer aramaya ve bulmaya çalışmaktadır. Zaman zaman görüşülen il sayısı 15-20'yi bulmaktadır. Yer bulunmaması halinde Sağlık Bakanlığı Kriz Merkezi'ne haber verilmekte ve Türkiye geneli taranarak ilgili branşın boş yoğun bakım yatağı ve belirlenen tıbbi hizmet ihtiyacının karşılanabileceği yerler tespit edilip, verilen bilgilere göre yer arama işlemleri devam ettirilmektedir" dedi.

Aslan, hastaların, durumuna göre, ilgili branş hekimler eşliğinde, kara, helikopter veya uçak ambulansı ile sevkinin gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.