İHH'dan ihtiyaç sahiplerine Ramazan kumanyası

İHH'dan ihtiyaç sahiplerine Ramazan kumanyası
İHH'dan ihtiyaç sahiplerine Ramazan kumanyası
İHH Siirt Şubesi, Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli ailelere ve aralarında yetimlerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi 650 aileye gıda yardımında bulundu.

SİİRT (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Siirt Şubesi, Suriye 'deki savaştan kaçarak Türkiye 'ye sığınan Suriyeli ailelere ve aralarında yetimlerin de bulunduğu ihtiyaç sahibi 650 aileye gıda yardımında bulundu.

İHH Siirt Şubesi Yöneticisi İbrahim Ay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, temel ihtiyaç gıdalarının bulunduğu 650 Ramazan kumanyasını en kısa zamanda ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracaklarını söyledi.

Ramazan kumanyası dağıtımıyla ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayını daha güler yüzle geçirmeyi amaçladıklarını belirten Ay, "Bunlardan 100 tanesini ilimizde bulunan yetim ailelere, geri kalanları ise Suriyeli mültecilere dağıtmayı planlıyoruz. Bunlarla beraber yetim çocuklarımızın Ramazan Bayramına daha mutlu, daha güler yüzle girmeleri için 100 adet çocuk paketi hazırladık. Bu şekilde onları mutlu etmeye çalışacağız. Allah'ın izniyle bu kumanya paketleri ile çocuk paketlerinin dağıtımını en kısa zamanda tamamlayıp ihtiyaç sahibi ailelerin Ramazan ayını daha rahat bir şekilde geçirip bayrama bu şekilde girmelerini hedefliyoruz" diye konuştu.

Ramazan kumanyalarında bir ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılayan her şeyin bulunduğunu aktaran Ay, çocuk paketlerinde ise hem çocuklar için hem de ailelerinin Ramazan Bayramında misafirlerine ikramda bulunacağı ürünlerin bulunduğunu kaydetti.

Suriye'deki savaştan kaçarak Türkiye'ye sığındığını ifade eden Akil Kurdo ise, İHH'nın verdiği destekle yaşamlarını sürdürdüğünü söyledi.

Daha önce Suriye'nin Halep kentinde yaşadığını dile getiren Kurdo, "Ülkemizde savaş çıkması üzerine Siirt'e geldik. Şu anda burada yaşamımızı sürdürmeye çalışıyoruz. İHH, bu Ramazan ayında da bizlere destek oldu. Allah razı olsun" dedi.