İran'da 3 PJAK'lının idam edildiği iddiası

İran'da 3 PJAK'lının idam edildiği iddiası
İran'da 3 PJAK'lının idam edildiği iddiası
SİİRT (AA) - HDP Eruh İlçe Eşbaşkanı Hüseyin Sevilgen, "Bu insanlık dışı idamlar İran rejiminin çaresizliğini ve çözümsüzlüğünü ortaya koymaktadır"...

SİİRT (AA) - HDP Eruh İlçe Eşbaşkanı Hüseyin Sevilgen, "Bu insanlık dışı idamlar İran rejiminin çaresizliğini ve çözümsüzlüğünü ortaya koymaktadır" dedi.

HDP ile DBP Eruh ilçe teşkilatlarının da içinde yer aldığı bir grup, İran'da idam edildikleri ileri sürülen 3 PJAK'lı için basın açıklaması yaptı.

Grup adına basın açıklamasını okuyan Sevilgen, İran'ın Kürtlere saldırılarının hen geçen gün artığını savunarak, Kürtlerin demokratik mücadele zeminini dahi bırakmadığını söyledi.

"En sıradan demokratik protesto ve tutum bile işkence, zulüm ve idamla karşılık bulmaktadır" diyen Sevilgen, şunları kaydetti:

"Son olarak henüz 17 yaşında idama mahkum edilen Saman Naseem yoldaşımızın ve iki  kardeş Kürt yurtseverimizin önce işkence edilerek, sonra idam edilmesi bu çerçevede İran rejiminin önümüzdeki süreçte saldırılarını yoğunlaştıracağının en somut işareti olmaktadır. Bu insanlık dışı idamlar İran rejiminin çaresizliğini ve çözümsüzlüğünü ortaya koymaktadır. Bu faşist ve Kürt düşmanı politikalarından dolayı İran rejimini kınıyoruz."

Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.