İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
- Siirt'te, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi ve üniversitelerdeki olaylara tepki amacıyla kitap okuma eylemi yapıldı

SİİRT (AA) - Genç Memur-Sen Siirt İl Başkanlığınca İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi ve üniversitelerdeki olaylara tepki amacıyla  kitap okuma eylemi düzenlendi.

Sendika yönetimince "sesini değil fikrini yükselt" sloganıyla düzenlenen eylemde Güres Caddesi'nde toplanan gruptakiler, şehit Cumhuriyet Savcısı Kiraz için okunan Kuran-ı Kerim sonrası dua etti.

Burada basın açıklaması Yapan Genç Memur-Sen Siirt Üniversite Temsilcisi Başak Hazar, eylemi, söz söylemek yerine gürültü çıkarmayı ve şiddeti bir yöntem, çıkar yol zannedenlere karşı düzenlediklerini belirtti.

Hazar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ülkeyi kaos eylemleriyle istikrarsızlaştırarak, kardeşlik iklimini bozarak kavgadan siyasi çıkar sağlamak isteyenlere tepkimizi göstermek için buradayız. Gençlerin, senaryosu karanlık mahfillerde yazılan oyunlara gelmeyeceğini haykırmak, tüm siyasi provokasyonlara, sosyal manipülasyonlara rağmen sağduyu ve soğukkanlılığımızı muhafaza etmekte kararlı olduğumuzu göstermek için buradayız. Üniversitelerimiz ilmi kaygıların, insani değerlerin hayat bulduğu irfanın ve hikmetin peşinde koşan çağın şuurlu ve erdemli gençliğin yuvası olmalıdır demek için buradayız. Hemşehrimiz Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit edenleri kınamak, maşa örgütlerin eliyle tezgahlanan bu alçak saldırıların, milletimizin sahip olduğu birlik ve beraberliğini bundan önce olduğu gibi bundan sonra da yıkmaya yetmeyeceğini, milletin irfanının tüm karanlığı aydınlatacağını deklare etmek için buradayız."

Açıklamanın ardından eyleme katılanlar, 10 dakikalık kitap okuma eylemi yaptı.

Grup, eylemin ardından dağıldı.

Eyleme, Memur-Sen İl Başkanı Beşir Özyeşil, Genç Memur-Sen Siirt İl Başkanı Selçuk Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat Özekinci ve çok sayıda öğrenci katıldı.