İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı
Siirt (AA) - İl Müftüsü Faruk Arvas, terör saldırısında şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz için Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale'ye taziye...

Siirt (AA) - İl Müftüsü Faruk Arvas, terör saldırısında şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz için Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale'ye taziye ziyaretinde bulundu.

Arvas, Müftü Yardımcısı Abdullah Işık, Personel Şube Müdürü Zeki Dildirim, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nezir Obut ile Başsavcı Ağçakale'yi makamında ziyaret ederek, taziye dileklerini sundu.

Burada konuşan Arvas, şehit savcı Kiraz'ın, hem görev başında hem gurbette hem de hak ve adaletin tecellisi için uğraşırken menfur bir saldırı sonucu şehadet mertebesine ulaştığını anımsatarak, "Yüce Mevla  yargı camiasına, ülkemize ve halkımıza başka sıkıntı, acıyı bir daha vermesin" diye dua etti.

Cumhuriyet Başsavcısı Ağçakale de yaptıkları görev açısından savcıların bu tür risklere açık olduğunu söyledi.

"Bizlerin yılması, korkması ve vazgeçmesi söz konusu olması mümkün değil" diyen Ağçakale, şunları kaydetti:

"Biz burada insanlar arasında huzur, sükunu ve adaletin sürmesi için ömrümüzü seferber ediyoruz. Bunun bedelini de sadece devletin ödediği ücretler değil, manevi bir hazı var. İnsanlar arasında sükuneti sağlamak ayrı bir keyif verici bir vazifedir."

 


  ETİKETLER:

  şehit

  ,

  personel

  ,

  saldırı

  ,

  savcı

  ,

  Yargı