Jandarma Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü

Jandarma Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü
Jandarma Teşkilatının 176. Kuruluş Yıl Dönümü
- Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 176. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

SİİRT (AA) - Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 176. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tutulmaz, mesajında, Türkiye Cumhuriyetinin, bölünmez bütünlüğünün korunmasında, ülkede huzur ve güvenliğin sağlanmasında, üstün bir hizmet anlayışıyla görev yapan Jandarma Teşkilatı'nın 176'ncı kuruluş yıl dönümünü kutladığını belirtti.

Tutulmaz, Türkiye'nin huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden 24 saat hizmet veren güvenlik kuvvetlerinin, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin birlik ve bütünlüğünün, milletin huzur ve selametinin en önemli teminatı olduğunu kaydetti.

Tutulmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Köklü ve başarılı bir geçmişe sahip, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin göz bebeği Jandarmamız; Atatürk  ilke ve inkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, dürüst, tarafsız, adil ve inandırıcı bir anlayışı her zaman kendisine şiar edinmiştir. Jandarma Teşkilatımız, tüm yurtta olduğu gibi, ilimizde de, güven unsurunun yapılanmasında,  çok ciddi çalışmalara imza atmaktadır. Teröre ve suç örgütlerine karşı, önemli başarılar elde edilerek, halkımızın yalnızca bugünü için değil, geleceği için de güven vermektedir. Bu duygularımla, Jandarma teşkilatımızın değerli mensuplarının eş ve çocuklarının bu önemli günlerini kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk  olmak üzere, görevleri sırasında şehit olanları rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm Jandarma Teşkilatı'na görevlerinde başarılar diliyorum."