Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü

Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü
Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü
SİİRT (AA) - Siirt'te Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 176. yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen...

SİİRT (AA) - Siirt'te Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 176. yıl dönümü dolayısıyla resepsiyon düzenlendi.

İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen resepsiyona, Vali Vekili Gürbüz Saltaş, Garnizon Komutanı Tümgeneral Halil Soysal, Cumhuriyet Başsavcısı Alpaslan Ağçakale, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, şehit aileleri ve gaziler katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'ın kutlama mesajları okundu.

Daha sonra konuşan Vali Vekili Saltaş, Jandarma Teşkilatı'nın ülkenin emniyet ve asayişi için vazgeçilmez bir unsur olduğunu söyledi.

Jandarmanın görevini kanun ve nizamlar içerisinde yerine getirdiğini ifade eden Saltaş, " Jandarma aziz milletimizin asayiş ve güvenliğinden bire bir sorumlu olan bir kolluk kuvvetidir. Jandarma kendisine verilen her türlü görevi üstün fedakarlıkla yerine getirmekte ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaktadır. Jandarma gece gündüz ve yaz kış demede aziz milletimizin hizmetindedir" dedi.

İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Şenel Yeloğlu ise, Jandarma Teşkilatı'nın 175. kuruluş yıl dönümünün gururunu, mutluluğunu ve heyecanını yaşadıklarını dile getirdi.

Resepsiyonda, okullarda düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken, jandarmaya ait trafik, kriminal ve olay yeri inceleme ile özel harekat timlerinin kullandığı teçhizatları sergilendi.