Kadir Gecesi

Kadir Gecesi
Kadir Gecesi
SİİRT (AA) - AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Kadir Gecesi dolayısıyla mesajı yayımladı.Çalapkulu, mesajında, İslam alemi için...

SİİRT (AA) - AK  Parti  Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Kadir Gecesi dolayısıyla mesajı yayımladı.

Çalapkulu, mesajında, İslam alemi için gecelerin en feyizlisi ve bereketlisi olan Kadir Gecesinin rahmet ve bereketinden yararlanmayı diledi.

İslam aleminin Kadir Gecesini kutlayan Çalapkulu, şunları kaydetti:

"Her ayı ramazan ve her gün ve geceyi Kadir Gecesi gibi yaşamaya gayret etmeli, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmalı, yetimlerin, kimsesizlerin, fakir ve muhtaçların yüzünü güldürmeli, onlara yardım elimizi uzatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Siirtli hemşehrilerimin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, Yüce Mevlamız'dan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam aleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını niyaz ediyorum. Rabbim bu gecede yapacağımız dualarımızı, İslam aleminde akan kan ve gözyaşlarının dinmesine ve insanlığın hidayetine vesile kılsın."


  ETİKETLER:

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Hakim

  ,

  Parti

  ,

  Birlik