Kalp krizi geçiren polis memuru için tören düzenlendi

Kalp krizi geçiren polis memuru için tören düzenlendi
Kalp krizi geçiren polis memuru için tören düzenlendi
- Siirt'te kalp krizi sonucu yaşamını yitiren özel harekat polisi Sezer'in cenazesi, törenle memleketi Muğla'ya gönderildi

SİİRT (AA) - Siirt'te kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden özel harekat polis memuru Ali Sezer için tören düzenlendi.

Kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesinde görevli polis memuru Sezer (43) için görev yaptığı şube önünde tören yapıldı. 

İl Emniyet Müdürü Metin Özkan, törende yaptığı konuşmada, Sezer'in çok başarılı bir polis olduğunu söyledi.

Vefat eden polis memurun kendi yakın koruması olduğunu belirten Özkan, üzücü bir olay için bir arada bulunduklarını dile getirdi.

Özkan, "Kendisine çok iyi bakan, aşırı derece disiplinli, titiz biriydi. Hatta yakın koruma görevi döneminde kendisine bu kadar titiz, sıkıntıyla sağlığını bozacaksın diye uyarıda bulunmuştum. Aşırı titiz, disiplinli prensipli bir kardeşimizdi. Beraber vakit geçirdiğimiz çok değerli bir kardeşimizdi. Tabii takdir, ecel gelince yapacak bir şey yok" şeklinde konuştu.

Dua edilmesinin ardından Sezer'in cenazesi, Özkan ile özel harekat polisleri ve vatandaşlar tarafından cenaze aracına taşındı. Törenin ardından Sezer'in cenazesi, memleketi Muğla'ya gönderildi.

Törene, Vali Mustafa Tutulmaz, AK Parti Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Ağçakale, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, kamu kurum müdürleri, askeri erkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.