Keçiören Belediyesi'nden Siirt'te cami yapımına destek

Keçiören Belediyesi'nden Siirt'te cami yapımına destek
Keçiören Belediyesi'nden Siirt'te cami yapımına destek
- Ankara'nın Keçiören Belediyesi, Siirt'te yapımı devam eden Halid Bin Velid Camisi'nin peyzaj düzenlemesini yaptırıyor.

SİİRT (AA) - Ankara'nın Keçiören Belediyesi, Siirt'te yapımı devam eden Halid Bin Velid Camisi'nin peyzaj düzenlemesini yaptırdığı belirtildi.

24. Dönem AK Parti Siirt Milletvekili Osman Ören, Yeni Mahalle'de yapımı devam eden bin 500 kişilik cami ile taziye evinin inşaatında incelemede bulunarak ilgililerden bilgi aldı.

Ören, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Keçiören Belediye Başkanlığı'nın, Halid Bin Velid Camisi ve taziye evinin 4 bin 200 metrekarelik peyzaj düzenlemesine sponsor olduğunu söyledi.

Cami ve taziye evinin 2016 yılının başında hizmete gireceğini ifade eden Ören, şöyle konuştu:

"Halkımızdan gelen talep üzerine yaptığımız girişimler sonucu geçen yıl yapımına başladığımız cami ve taziye evinde son aşamaya geldik. Hayırseverlerden de aldığımız destekle yapımı süren cami ve taziye evi, inşallah bölgenin ihtiyacını karşılayacaktır. Bunun yanında cami ve taziye evi binalarının da içerisinde bulunduğu alanda peyzaj düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bu alan, vatandaşların ve özellikle de çocukların vakitlerini daha iyi bir şekilde geçirebilecekleri bir yer olacak. Alanın peyzaj giderlerini üstlenen Keçiören Belediye Başkanlığı'na teşekkür ediyorum."

Ören, cami ve taziye evinin yaklaşık 1 milyon 200 bin liraya mal olacağını sözlerine ekledi.