KESK üyelerinden "bordro yakma" eylemi

KESK üyelerinden "bordro yakma" eylemi
KESK üyelerinden "bordro yakma" eylemi
SİİRT (AA) - Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Siirt Şubeler Platformu'na bağlı bir grup, memur maaş zamlarını protesto amacıyla...

SİİRT (AA) -  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Siirt Şubeler Platformu'na bağlı bir grup, memur maaş zamlarını protesto amacıyla bordrolarını yaktı.

Güres Caddesi Kızılay İş Merkezi önünde toplanan KESK'e bağlı sendika üyeleri, gelir ve sosyal haklarının enflasyon karşısında eridiğini savunarak, slogan attı. 

Grup adına açıklama yapan KESK Siirt Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mahmut Hekimoğlu, bordrolarıyla alanlarda olduklarını belirterek, bordroların yıllardır biriken, her geçen gün ağırlaşan ekonomik ve sosyal sorunların belgesi olduğunu ileri sürdü.

Hekimoğlu, şunları kaydetti:

"Bu bordrolar aynı zamanda yandaş konfederasyonun hükümetle imzaladığı satış sözleşmesinin yansıdığı en net belgelerdir. Bugün burada rutin bir eylemi gerçekleştirmek için değil isyanımızı haykırmak için toplandık. Bordrolarımızı yoksulluğa, sömürüye meydan okuduğumuzu göstermek, insanca yaşam hakkımız için, kazanana dek mücadelemizi büyütmeye kararlı olduğumuzu göstermek için yakıyoruz." 

Açıklamanın ardından yanlarında getirdikleri bordrolarını yakan KESK üyeleri, daha sonra dağıldı.