Kira geliri beyanname verme süresi uzatıldı

Kira geliri beyanname verme süresi uzatıldı
Kira geliri beyanname verme süresi uzatıldı
SİİRT (AA) - Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Temsilcisi Abdullah Kurhan, kira geliri beyanname verme süresinin uzatıldığını...

SİİRT (AA) - Siirt Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Temsilcisi Abdullah Kurhan, kira geliri beyanname verme süresinin uzatıldığını bildirdi.

Kurhan, yaptığı açıklamada, kira geliri elde edenlerin 2014 yılı gelirleri için 31 Mart'ta kadar beyanname vermesi gerektiğini söyledi.

Kurhan, şunları kaydetti:

"Daha önce 25 Mart'a kadar tanınan beyanname verme süresi, Gelir İdaresi Başkanlığının aldığı kararla 31 Mart'a kadar uzatıldı. Bu süre içerisinde kira geliri elde eden mükelleflerimiz, beyannamelerini verebileceklerdir. Beyannamelerin internet aracılığıyla verilebileceğini bir kez daha hatırlatmakta fayda vardır. Mükelleflerimizden isteğimiz, cezai duruma düşmemeleri için belirtilen süre içerisinde gerekli beyannamelerini vermeleri ve bunu son güne bırakmamalarıdır. Kira gelirlerinin zamanında beyan etmeyenler kanunen belirtilen indirim haklarından yararlanamayacaktır."


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  İndirim

  ,

  kira