Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
SİİRT (AA) - Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Türkiye Diyanet Vakfı'nın 2015 yılında vekaletle kurban kesme başvurularının başladığını bildirdi.Arvas,...

SİİRT (AA) - Siirt Müftüsü Faruk Arvas, Türkiye Diyanet Vakfı'nın 2015 yılında vekaletle kurban kesme başvurularının başladığını bildirdi.

Arvas, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle yurt içi ve yurt dışında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere vekaletle kurban kesim çalışmalarının bu yıl da yapılacağını söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı'nın dini ve sıhhi şartlara riayet ederek kurban kesim organizasyonunu gerçekleştirdiğini ifade eden Arvas, "Dünyanın yardıma muhtaç hemen hemen bütün ülkelerinde yapmış olduğu bu faaliyetlerden de çok olumlu ve çok güzel tepkileri geliyor. Türkiye Diyanet Vakfı, bu yıl ülkemizde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızdan vekaleten kurban organizasyonumuza iştiraklerini kabul edecek. İnternet üzerinden, bankalar vasıtasıyla ve bizzat müftülüklere gelerek vatandaşlarımız bu kurban vekaleti organizasyonuna iştirak edebilirler. Bu konuda kendilerine her türlü yardım yapılacak" dedi.

Arvas, kurban bedelinin yurt içinde 625, yurt dışında ise 450  lira  olduğunu kaydetti.